Axo Finans

Axo Finans
Axo Finans
4.7 (5983)
Søk nå
Annonselenke
  • Lånebeløp 10 000 - 800 000 kr
  • Løpetid 1 - 20 år
  • Effektiv rente 8,19 % - 26,23 %
  • Tilknyttede banker 14
  • Egenkapital 0 %
  • Betalingsanmerkninger Akseptert
Mer informasjon
  • Kun bilforhandlere Nei
  • Lånebeskyttelse Nei
  • Miljø rabatt Nei
  • Belåningsgrad100 %
  • Etableringsgebyr1 990 kr
Krav
  • Minst 18 år
  • En årsinntekt på minst 120 000 kr

Krav for å søke om billån via Axo Finans

For å søke om billån fra bankene Axo Finans samarbeider med, må du oppfylle disse kravene:

  • Være minst 18 år gammel
  • Ha en inntekt på minst 120 000 kroner
  • Ryddig økonomi uten betalingsanmerkning

Axo Finans er en lånemegler

Det er ikke Axo Finans som gir deg lån. Axo Finans er en lånemegler og inviterer en rekke banker til å gi deg hvert sitt lånetilbud. Du får også hjelp til å sammenligne tilbudene.

Slik søker du

Axo Finans har et søknadsskjema på nettsidene sine. Bruk dette når du skal søke om billån uten sikkerhet.

  • 1

    Fyll ut søknaden

    Oppgi hvor mye du ønsker å låne. I tillegg må du opplyse om ting som inntekt, gjeld du allerede har og om du søker sammen med en medlåntaker.

  • 2

    Send søknaden

    Kontroller at opplysningene i lånesøknaden stemmer før du sender den.

  • 3

    Vent på lånetilbud

    Når Axo Finans mottar søknaden din, blir den videresendt til samarbeidsbankene. Hver bank gjør en kredittsjekk av deg før de bestemmer seg om de vil gi deg lån.

  • 4

    Sammenlign lånetilbud

    Bankene som vil låne deg penger sender lånetilbudene sine til Axo Finans, som varsler deg om tilbudene du har mottatt. Du får hjelp til å sammenligne tilbudene og velge det med de beste vilkårene, for eksempel med laveste rente.

  • 5

    Skriv under på lånepapirene

    Det siste du må gjøre før pengene overføres, er å signere lånepapirene med BankID.

  • 6

    Motta pengene

    Når banken du har valgt å låne av har mottatt signaturen din, starter utbetalingen av lånet. Vanligvis har du penger på kontoen din 1–3 dager senere.

Velg rett lånetype

Axo Finans formidler ikke billån med pant. I stedet kan du velge et forbrukslån og bruke pengene på bilkjøpet. Bare husk at slike lån har høyere renter enn billån med sikkerhet og passer derfor best til kjøp av eldre bruktbiler.

Fordeler og ulemper med billån via Axo Finans

Fordeler:

  • Du behøver bare å sende én lånesøknad
  • Én lånesøknad kan gi deg mange lånetilbud å velge mellom
  • Muligheten for å få lån med lav rente øker
  • Det er både uforpliktende og gratis å bruke Axo Finans

Ulemper:

  • Du kan få enda lavere rente i banker Axo Finans ikke samarbeider med
  • Du kan gå glipp av forhandlerkampanjer med rente ned mot 0%
  • Det kan ta litt lenger tid å få lån fordi flere banker vurderer søknaden

Full oversikt over lånetilbud

Når du sender lånesøknaden din til Axo Finans, får du en egen kundeside. Du kan bruke BankID eller Vipps for å logge inn på den.

Kundesiden har en detaljert oversikt over lånetilbudene du mottar. Du ser blant annet hvilken rente de forskjellige bankene tilbyr, noe som er viktig når du skal sammenligne lån.

Kontaktinformasjon

  • Foretaksnavn
    Axo Finans AS
  • Org.nummer
    998 543 320
  • Adresse
    St. Olavs gate 28
  • Postnummer
    0166
  • Sted
    Oslo
  • Telefon
    22 86 74 00
  • E-post
    kundeservice@axofinans.no
  • Nettsted
    -

Åpningstider

  • Mandag
    08:00 - 20:00
  • Tirsdag
    08:00 - 20:00
  • Onsdag
    08:00 - 20:00
  • Torsdag
    08:00 - 20:00
  • Fredag
    08:00 - 20:00
  • Lørdag
    10:00 - 16:00
  • Søndag
    10:00 - 16:00
Lånebeløp
kr
10 000kr800 000kr
Lånetid
år
1år20år
Rente
%
6,9%23,4%
(kr)
(kr)

Lånet ditt

Lånebeløp75 000 kr
Rentekostnad8 245 kr
Rentefradrag1 814 kr
Gebyrer1 990 kr
Total tilbakebetaling83 421 kr
Månedskostnad
2 317 kr
Tilbakebetalt
10 / 2029
Betalingsplan
MånedGjeld før avdragAvdragRenteGebyrerÅ betale
#1Nov, 202675 000 kr1 881 kr431 kr1 990 kr4 302 kr
#2Des73 119 kr1 892 kr420 kr0 kr2 312 kr
#3Jan, 202771 227 kr1 903 kr410 kr0 kr2 312 kr
#4Feb69 324 kr1 914 kr399 kr0 kr2 312 kr
#5Mar67 410 kr1 925 kr388 kr0 kr2 312 kr
#6Apr65 486 kr1 936 kr377 kr0 kr2 312 kr
#7Mai63 550 kr1 947 kr365 kr0 kr2 312 kr
#8Jun61 603 kr1 958 kr354 kr0 kr2 312 kr
#9Jul59 645 kr1 969 kr343 kr0 kr2 312 kr
#10Aug57 675 kr1 981 kr332 kr0 kr2 312 kr
#11Sep55 695 kr1 992 kr320 kr0 kr2 312 kr
#12Okt53 703 kr2 004 kr309 kr0 kr2 312 kr
#13Nov51 699 kr2 015 kr297 kr0 kr2 312 kr
#14Des49 684 kr2 027 kr286 kr0 kr2 312 kr
#15Jan, 202847 657 kr2 038 kr274 kr0 kr2 312 kr
#16Feb45 619 kr2 050 kr262 kr0 kr2 312 kr
#17Mar43 569 kr2 062 kr251 kr0 kr2 312 kr
#18Apr41 507 kr2 074 kr239 kr0 kr2 312 kr
#19Mai39 433 kr2 086 kr227 kr0 kr2 312 kr
#20Jun37 348 kr2 098 kr215 kr0 kr2 312 kr
#21Jul35 250 kr2 110 kr203 kr0 kr2 312 kr
#22Aug33 140 kr2 122 kr191 kr0 kr2 312 kr
#23Sep31 019 kr2 134 kr178 kr0 kr2 312 kr
#24Okt28 885 kr2 146 kr166 kr0 kr2 312 kr
#25Nov26 738 kr2 159 kr154 kr0 kr2 312 kr
#26Des24 580 kr2 171 kr141 kr0 kr2 312 kr
#27Jan, 202922 409 kr2 184 kr129 kr0 kr2 312 kr
#28Feb20 225 kr2 196 kr116 kr0 kr2 312 kr
#29Mar18 029 kr2 209 kr104 kr0 kr2 312 kr
#30Apr15 821 kr2 221 kr91 kr0 kr2 312 kr
#31Mai13 599 kr2 234 kr78 kr0 kr2 312 kr
#32Jun11 365 kr2 247 kr65 kr0 kr2 312 kr
#33Jul9 118 kr2 260 kr52 kr0 kr2 312 kr
#34Aug6 858 kr2 273 kr39 kr0 kr2 312 kr
#35Sep4 585 kr2 286 kr26 kr0 kr2 312 kr
#36Okt2 299 kr2 299 kr13 kr0 kr2 312 kr
Axo Finans
Axo Finans
Legg til flere
Effektiv rente fra
8,19 %
Axo Finans
Etableringsgebyr
1 990 kr
Axo Finans
Administrasjonsgebyr
0 kr
Axo Finans

Anmeldelser for Axo Finans

Det finnes ingen anmeldelser for Axo Finans.

Skriv en anmeldelse av Axo Finans